عضویت
خودروهای وارداتی به مناطق آزاد از محدودیتهای واردات به سرزمین اصلی تا حدود زیادی معاف می باشند از جمله عوارض 90 درصدی واردات خودرو و جایگزینی یک خودروی فرسوده و از این قبیل که باعث می شود قیمت خودرو در کشور بیش از 2.5 برابر قیمت واقعی آن باشد. مناطق آزاد می توانند این عوارض و حقوق گمرکی را برای رونق بخشی تجاری و اقتصادی منطقه دریافت نکنند. یا به میزان زیادی کاهش دهند. در مورد منطقه آزاد انزلی که اخیرا به فهرست مناطق آزاد کشور افزوده شده، واردات خودرو با تعرفه هایی اندک و از طریق شرکتهای واردکننده مجاز و پس از تایید سازمان منطقه آزاد انجام می شود.

2012-toyota-yaris

قیمت یاریس حدود 20 میلیون ارزانتر از داخل کشور است

شعاع تردد مجاز این خودروها 50 کیلومتر می باشد که در استان گیلان از شرق به رودسر و از جنوب به امامزاده هاشم و از غرب به تالش محدود می شود. بنابراین می توان گستره حرکتی این خودروها را حدود 70 درصد از راههای این استان دانست. این امر می تواند در سالهای آتی چهره ای توریستی و مدرن به خیابانهای شمال سرسبز ببخشد. البته امیدواریم که بواسطه مزایای توریستی و حفظ محیط زیست، کل استانهای شمالی مشمول آزادسازی شعاع تردد این طرح شوند.

در ذیل قیمت تعدادی از خودروهایی که سازمان منطقه آزاد انزلی واردات آنها را تایید کرده خواهید دید. البته طبق اعلام این سازمان قیمتها حدودی می باشند و ممکن است اندکی تغییر داشته باشند. به هر حال قیمتهای وارداتی در این مناطق با دلار آزاد صورت می گیرد و نوسانات دلار نیز روی آن موثر خواهد بود.

برندهایی که تا کنون جهت واردات توسط شرکت های وارد کننده برای پلاک منطقه آزاد انزلی مراجعه نموده اند و در آینده در این زمینه فعالیت خواهند کرد عبارتند از :
فیات، کرایسلر، دوج ، مزدا ، هوندا ، پژو ، تویوتا ، لکسوس، میتسوبیشی ، رنو، آئودی ، بنز ، شورولت، اینفینیتی، سوبارو، سوزوکی، سیتروئن ، فولکس، هامر، کادیلاک، جیپ، بیوک، ام جی، بوگاتی، لامبورگینی، کیا، هیوندای، بی ام و، پورشه، نیسان، فورد ، تاتا موتورز، کوماتسو، ولوو
در این میان مشاهده نامهای بوگاتی و لامبورگینی که مجوز ورود دریافت کرده اند هم جالب می باشد. در ارتباط با : خودروهای وارداتی, قیمت, منطقه آزاد, انزلی

 


برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


گالری عکس انزلی به صورت اسلاید

صفحه نخست
آرشیو هفتگی
آرشیو پست های ارسالی
آرشیو موضوعی
اخبار روز انزلی
گالری عکس
ورزش انزلی
تالاب انزلی
گویش گیلکی
اخبار روز
تاریخ انزلی
غذاهای شمالی
مشاهیر انزلی
گردشگری انزلی
فرهنگ و سنت شمال
سرگرمی
علمی و فرهنگی
دانستنی ها علمی
دانستنی ها حیوانات
دانستنی ها انسان
دانستنی ها گوناگون
آیا می دانید که ؟
تاریخ باستان
تاریخ بعد از اسلام
دیدنیهای ایران و جهان
فن آوری و تکنولوژی
در ارتباط
موج شکن انزلی -----------------------------
انزلی پرس -----------------------------
مالازای -----------------------------
مهندس علی‌ طاهباز -----------------------------
دلنوشته های من -----------------------------
هنر انزلی -----------------------------
ایرنا انزلی -----------------------------
انزلی کلاب -----------------------------
ملوان کلاب -----------------------------
انزلی چی -----------------------------
کاریزما -----------------------------
یک کلام -----------------------------
وب‌سایت تالاب انزلی -----------------------------
انزلی نیوز -----------------------------
 
کانال ویدئویی آبای
Google

در اين سایت
در كل اينترنت
تماس با ما